Czy idealny odkurzacz istnieje? Czyli Roomba nie wjeżdża na dywan

Rozważając zakup nowego odkurzacza do mieszkania warto zastanowić się nad modelami, które potrafią maksymalnie ułatwić tą czynność, a nawet z niej wyręczyć. Coraz bardziej popularne bowiem stają się nie tylko modele bezprzewodowe, stojące, których częste użytkowanie jest znacznie bardziej komfortowe niż przy odkurzaczach tradycyjnych, ale też modele, które większą pracy wykonają samodzielnie. Postęp technologiczny umożliwił bowiem wprowadzenie na rynek odkurzaczy, które nie potrzebują nawet naszej obecności, aby dokładnie posprzątać mieszkanie. Warto więc się przyjrzeć ich zaletom i wadom, aby móc świadomie podjąć decyzję dotyczącą wyboru odkurzacza idealnego do naszego mieszkania.

Samodzielny odkurzacz

Są to tak zwane roboty odkurzające iRobot Roomba, które znacząco ułatwiają życie. Przy tradycyjnych modelach sprzątanie podłogi odbywa się raz na jakiś czas, zazwyczaj wtedy, gdy widoczne są już elementy wymagające odkurzenia. Wpływa na to z całą pewnością brak wystarczającej ilości czasu. Ogrom pracy, chęć spędzenia czasu z rodziną lub na odpoczynku, czy natłok obowiązków domowych sprawia, że stosunkowo rzadko znajduje się czas na niektóre czynności, przekładając je na późniejszy termin. Dzieje się tak na przykład w przypadku odkurzania. Warto więc rozważyć zakup odkurzacza, który wykonuje tą czynność samodzielnie, bez naszego nadzoru, dzięki czemu możemy mieć idealnie posprzątane mieszkanie przy zerowym nakładzie naszego wysiłku. Odkurzacz ten można zaprogramować bowiem tak, aby automatycznie się włączał oraz przystępował do pracy.

Roomba nie wjeżdża na dywan

Doskonale zbiera on wszelkie alergeny oraz sierść zwierząt. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to urządzenie doskonałe. Widoczną na pierwszy rzut oka, po pewnym czasie użytkowania, wadą, jest to, że odkurzacz ten obija się o różne przedmioty, przez co mogą pojawić się na nim zarysowania. Istotne podczas codziennego użytkowania jest jednak to, że może on nie poradzić sobie z wjechaniem w pewne miejsca. Przykładowo, często zdarza się, że roomba nie wjeżdża na dywan, ze względu na zbyt wysoką powierzchnię. Posprzątanie tego typu miejsc może wymagać więc naszej ingerencji.