Czym wyczyścić okna po tynkowaniu czyli mycie okien po remoncie

Ten kto kiedykolwiek przeprowadzał remont z pewnością wie, jak cięzko jest doprowadzić po nim pomieszczenia do dobrego stanu. Zabrudzenia nie dość, że są wszędzie to dodatkowo są nie raz bardzo trudne do usunięcia. Warto więc wiedzieć jak sobie z tym radzić, aby sprzątanie po nim nie tylko poszło jak najbardziej sprawnie, ale również nie wiązało się z dodatkowymi uszkodzeniami spowodowanymi próbą umycia danych powierzchni. Jednym z elementów, które mogą wymagać wyczyszczenia po remoncie są między innymi okna, których sposoby czyszczenia są przeróżne.

Czyszczenie okien po remoncie

Sposób, w jaki będziemy czyścić okna po remoncie zależy nie tylko od tego, jakiego rodzaju są to zabrudzenia ale również od materiału, z którego są wykonane. Inaczej bowiem czyści się okna drewniane, inaczej z aluminium, a inaczej szyby. W przypadku ram wykonanych z PCV musimy zrezygnować ze środków czyszczących zawierających kwasy, rozpuszczalniki i substancje ścierne, ponieważ mogą one naruszyć strukturę okna i doprowadzić do trwałych uszkodzeń. Zamiast tego warto w takim przypadku wykorzystać aceton. Należy jednak on razu zmywać go wodą, ponieważ może doprowadzić do wystąpienia odbarwień. Natomiast w przypadku zabrudzenia ramy drewnianej warto wykorzystać tak zwaną watę stalową, a w przypadku szyb należy przede wszystkim spróbować wykorzystać specjalny płyn do ich mycia, przecierając je ściereczką z mikrofibry.

Czym wyczyścić okna po tynkowaniu

Jeżeli zabrudzenia nie schodzą możemy spróbować wykorzystać właściwości sody i octu. Warto również wiedzieć czym wyczyścić okna po tynkowaniu, ponieważ często jedynym pomysłem jest próba zdarcia tego elementu, co może prowadzić do uszkodzenia okna. Nie należy więc używać ostrych narzędzi. Zamiast tego trzeba natomiast namoczyć daną powierzchnię przy użyciu gorącej wody, aby następnie postarać się delikatnie usunąć zabrudzenie za pomocą ściereczki. Najbardziej istotne jest jednak, aby unikać takich sytuacji i dokładnie zabezpieczać wszelkie powierzchnie, które wymagają ochrony.