Hi-macs – co warto wiedzieć

Himacs jest solidnym materiałem powierzchniowym używanym do drzwi szafek kuchennych, wanien łazienkowych, obudów kominków, ścian prysznicowych i innych. Hi-macs jest również nazywany Poly Biusilicate. Jest to materiał, który był używany przez dziesięciolecia w przemyśle meblarskim.

Solidny blat może zaoferować wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnym litego drewna lub laminowane powierzchnie. Materiał jest łatwy do czyszczenia i utrzymania, twardszy niż granit i inne kamienne blaty, i oferuje wygląd litego drewna z dużo niższej cenie. Solidne blaty wykonane są z różnych materiałów, w tym akrylu, poliestru, żywicy winylowej i melaminy.

Zalety blatu z litej powierzchni są liczne:

Blaty z litej powierzchni są gładkie w dotyku i oferują nieprzepuszczalną powierzchnię bez porów, w których zarazki mogą się zbierać lub rezydować.

Wszystkie kolory blatów stałych powierzchni są tworzone przez mieszanie pigmentów do żywicy przed utworzeniem blatu. Oznacza to, że niestandardowe kolory mogą być mieszane, aby dopasować każdą potrzebę dekoracji.

Solidne powierzchnie są bardziej odporne na zarysowania i ciepło lepiej niż większość innych blatów.

To czyni je bardziej trwałe i zdolne do wytrzymania ciężkiego użytkowania przez dłuższy okres czasu bez konieczności naprawy lub renowacji.

Odkurzacze mogą być używane na blatach z litej powierzchni bez ryzyka jej uszkodzenia.

Zastosowanie materiałów stałych powierzchni w kuchniach i łazienkach jest szczególnie korzystne, ponieważ jest łatwy do czyszczenia, trwały i wodoodporny. Cena blatów kuchennych z litej powierzchni w Polsce jest niedroga w porównaniu z granitem lub kamieniem. Można również wybrać różne kolory i wzory według własnego gustu.

Materiał typu solid surface jest używany od wielu lat jako doskonała alternatywa dla prawdziwego kamienia i marmuru. Ze względu na różnorodność kolorów, faktur i wzorów jest łatwy do dopasowania z innymi materiałami. Materiał typu solid surface jest idealnym wyborem dla blatów kuchennych, ponieważ nie pęka, nie odpryskuje i nie plami. Może być instalowany na powierzchniach betonowych, drewnianych lub płytkach.