Jaka płyta sprawdzi się do produkcji mebli?

Płyty meblowe to podstawowe materiały konstrukcyjne, z których obecnie powstają meble. Na dużą skalę wykorzystywane są przez dużych producentów oraz mniejsze podmioty, które działają lokalnie. Sięgają po nie również domowi majsterkowicze, którzy pragną stworzyć meble we własnym zakresie i dobrze się przy tym bawić. Wśród chętnie wykorzystywanych materiałów drewnopochodnych znajduje się również nowoczesna płyta OSB, która również sprawdzi się w przypadku produkcji mebli.

Płyta OSB to trójwarstwowa płyta wiórowa, która powstaje w wyniku sprasowania, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury, poszczególnych warstw. W każdej z nich wióry ułożone są w innej płaszczyźnie, dzięki czemu budowa takiej płyty wzajemnie się uzupełnia, a sam materiał nabiera charakterystycznych właściwości. Płyty te są bardzo wdzięczne i proste w obróbce, dlatego coraz chętniej wykorzystywane są zarówno przez profesjonalistów oraz amatorów. Do produkcji Jakich mebli się sprawdzą?

Jakie meble można zrobić z płyt OSB?

Jeszcze do niedawna płyty OSB przeznaczone były typowo do produkcji mebli, które wykorzystywane są w warsztatach i garażach. Wszystko dlatego, że z ich pomocą można stworzyć wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i bardzo praktyczne regały oraz półki. Od jakiegoś czasu, materiał ten stosowany jest również do produkcji typowych mebli domowych. Najczęściej są to biurka, stoły lub właśnie regały, których industrialny styl świetnie pasuje do nowoczesnych i prosto wykończonych wnętrz. Meble z płyt OSB mogą również okazać się skutecznym przełamaniem obowiązującej konwencji w danym pomieszczeniu.

Atutem płyt OSB jest ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz niska cena, dzięki czemu wykorzystywane są coraz chętniej również do produkcji poszczególnych elementów większych mebli, które później się tapiceruje. W domowych warunkach z płyt OSB możemy stworzyć wiele ciekawych projektów, w tym między innymi meble ogrodowe, które przy prawidłowej konserwacji i pielęgnacji posłużą nam przynajmniej kilka lat. Jeżeli szukacie płyt do produkcji mebli, to warto zwrócić uwagę na popularne na rynku płyty OSB.