Jeden płyn do wielu zadań – czy to się sprawdza?

Mieszkanie jest Twoim azylem, ale również i wizytówką – tak jak spostrzegają je inni, tak oceniają Ciebie. Kwestia utrzymania czystości w domu często przysparza problemów. Stajesz przed dylematem, jaki środek czystości wybrać, aby spełniał Twoje oczekiwania. Jeśli szukasz jednego wielozadaniowego produktu, warto zakupić płyn uniwersalny. Jednak jaki wybrać, by był on skuteczny i rzeczywiście sprawdzał się przy domowych porządkach?

Szeroka gama płynów uniwersalnych

Płynem uniwersalnym umyjesz dosłownie wszystko – panele, meble oraz trudne zabrudzenia w kuchni i łazience. Taki środek przynosi świetne efekty przy zastosowaniu w sprzątaniu wszelkiego rodzaju podłóg, powierzchni szklanych lub metalowych.

Preparaty z dodatkiem sody pomogą uporać się nawet z uporczywymi zabrudzeniami, a także śladami kamienia. Należy nadmienić, że w zdecydowanej większości przypadków płyny uniwersalne cechuje długotrwały, przepiękny zapach. Sprzątanie łazienki zabiera Ci najwięcej uwagi i pracy. Przy użyciu płynu uniwersalnego, zwalczysz największe zabrudzenia, zacieki oraz nalot z kamienia. Umyjesz nim również lustra i szyby.

Na szczególną uwagę zasługuje Ludwik – płyn uniwersalny o zapachu kwiatów laguny. Nie tylko wyczyścisz nim wszystkie powierzchnie, ale również zneutralizujesz nieprzyjemne zapachy. Jeśli jesteś właścicielem czworonoga, z pewnością z zadowoleniem skorzystasz z tej oferty.

Zalety uniwersalnych płynów

Aktualnie w sprzedaży dostępna jest niezliczona ilość środków czystości do sprzątania domów. Można mieć więc wrażenie, że do każdego przedmiotu w domu należy kupić dedykowany preparat. W rzeczywistości jednak do zdecydowanej większości zadań wystarczy płyn uniwersalny.

Jego główną zaletą jest możliwość zastosowania środka do wszelkiego rodzaju powierzchni podłogowych. Możesz użyć go do podłóg drewnianych, paneli, jak i wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych. Spośród innych produktów wyróżnia się dużą wydajnością. Możesz zakupić, duże 5-litrowe opakowania, jak również małe 1-litrowe. Świetnie zdaje egzamin w obiektach o dużej powierzchni, które wymagają stosowania wydajnych koncentratów z niskim poziomem pienienia. Produkty dostępne są w postaci płynu często wzbogaconego o składniki, które wspomagają usuwanie zabrudzeń, jak na przykład soda czy mydło marsylskie.

Ponadto przyjazną dla środowiska opcją jest płyn uniwersalny marki Ludwik Ekologiczny, który nie ma w składzie szkodliwych substancji chemicznych takich jak fosforany, borany czy mikroplastiki. Jego receptura oparta jest o składniki, które odpowiadają na bardzo wysokie kryteria środowiskowe i zdrowotne. To wszystkoorazbiodegradowalna formuła gwarantują bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska naturalnego.