Najczęściej powtarzane mity o odchudzaniu

Media ze wszystkich stron zalewają nas wiadomościami jak schudnąć i wyrzeźbić idealną figurę. Słyszymy o przeróżnych metodach, do tego każdy poleca inny sposób. Jaką drogę wybrać i w co wierzyć?
Oto popularne prawdy i mity o odchudzaniu z jakimi możemy się spotkać.

Pierwszym z najczęściej poruszanych tematów zdrowego odżywiania jest godzina kolacji. Ostatni posiłek najlepiej zjeść 2-3 przed snem. Wcale nie musi być to tak zalecana kiedyś godzina 18. Z pewnością także, każdy z nas słyszał, że od ziemniaków się tyje. Przybieramy na wadze kiedy jemy za dużo i nie ma znaczenia, czy będą to słodycze, mięso, czy ziemniaki. Ponadto te warzywa same w sobie nie są wysokokaloryczne, a jedynie sosy, z którymi je spożywamy.
Natomiast prawdą jest, że nie da się wyszczuplić tylko jednej poszczególnej partii ciała. Jeżeli tracimy tkankę tłuszczową to równomiernie z całego ciała. Dlatego robione samych brzuszków nie jest najlepszym rozwiązaniem na osiągniecie płaskiego brzucha. Warto wzmacniać całe ciało i zwiększyć aktywność w ciągu dnia. Jeżeli dodamy do tego zasady zdrowego odżywiania to możemy uzyskać zaskakujący efekt.