Poznaj plusy picia zielonej herbaty!

Zielona herbata wywodzi się z Chin i jest tam znana już od przeszło 5000 lat. Współcześnie doceniana jest na całym świecie i trudno się dziwić, ponieważ gwarantuje ona szereg korzyści. Tym samym w niniejszym artykule postaramy się przybliżyć wszystkim, co daje picie zielonej herbaty.

Pierwszym aspektem, o jakim warto wspomnieć, jest charakterystyczny smak z lekką nutą goryczki. Napój ten ma jednak sporo innych korzyści z naciskiem na zbawienne dla organizmu działania. Za korzystne oddziaływanie odpowiedzialne są polifenole, kofeina, katechiny, witamina B i EGCG. Elementy te mają niemały wpływ na zatrzymanie procesów starzenia się czy eliminację komórek rakowych. Na tym nie koniec, bo zielona herbata odgrywa też istotną rolę w procesie spalania tkanki tłuszczowej. Pijąc ten rodzaj herbaty, wpływamy na oczyszczanie z toksyn oraz poprawiamy metabolizm naszej wątroby. Za sprawą sporej zawartości fluoru w naparze herbata wykazuje też działanie przeciwpróchnicze. Co więcej, ma ona też wpływ na niwelowanie obecności bakterie w jamie ustnej, co pozwala zachować świeży oddech.

Jak widać pytanie – co daje picie zielonej herbaty, nie powinno już padać po takim wyjaśnieniu. Jednym słowem opłaca się ja pić i dobrze na tym wyjdziemy.