Profesjonalne czyszczenie wykładzin w budynkach biurowych

Profesjonalne czyszczenie wykładzin w budynkach biurowych realizowane przez specjalistyczną firmę sprzątającą to najlepsza opcja dla osób ceniących sobie czystość oraz wygodę. Wykładzina dywanowa jest rozwiązaniem, które bardzo często pojawia się w naszych domach, ale również biurach. Komfort wynikający z miękkiej tkaniny cenią sobie zarówno domownicy, jak i klienci oraz pracownicy. Ręczne szorowanie wielkowymiarowych tkanin pochłania bardzo wiele czasu oraz energii. Sprawia to, że dość ciężko jest utrzymać wykładzinę w odpowiednim stanie. Zaniedbanie materiału grozi różnymi konsekwencjami.

Pierwszym negatywnym efektem wynikającym z zaniedbania pielęgnacji wykładziny jest utrata jej walorów estetycznych. Kolory staną się mniej wyraźne, a na powierzchni mogą pojawiać się widoczne gołym okiem przebarwienia. Kolejnym skutkiem takiego stanu rzeczy może być nieprzyjemny zapach, który będzie wydobywał się tkaniny. Warto zamówić profesjonalne pranie wykładziny, aby uniknąć tych negatywnych efektów.

Pranie wykładzin w biurach realizowane przez profesjonalistów

W każdej dziedzinie znajdują się osoby, których umiejętności przewyższają zdolności przeciętnego człowieka. Również pranie wykładziny dywanowej, pomimo że wydaje nam się czynnością prostą, wymaga od wykonawcy wiedzy oraz umiejętności. Tak naprawdę, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma dobór odpowiednich środków piorących.

W przypadku wybrania złego preparatu możemy trwale uszkodzić materiał. W niektórych przypadkach takie pranie zakończy się osłabieniem struktury tkaniny, a w innym pojawią się widoczne przebarwienia. Żeby uniknąć takiego scenariusza, specjaliści są dokładnie szkoleni z zakresu chemii, wiedzy o materiałach oraz o technikach prania.

Oznacza to, że nie ma lepszej opcji, niż skorzystanie z usług profesjonalisty. Dysponują oni specjalistycznym sprzętem najnowszej generacji oraz środkami chemicznymi, które są ciężko dostępne dla przeciętnego użytkownika.

Czyszczenie wykładzin w budynkach biurowych

Cały proces prania jest dość złożony. Składa się on z kilku elementów, z których każdy jest bardzo istotny. Prześledźmy cały proces, aby dokładnie zrozumieć, na czym polega czyszczenie wykładzin w budynkach biurowych. Usługa odbywa się pod wskazanym przez Ciebie adresem, nie musisz więc przejmować się przewozem wielkowymiarowych wykładzin. Oto co będzie miało miejsce po przyjeździe specjalisty:

  1. Rozpoznanie – fachowiec rozpocznie od przygotowania miejsca do pracy oraz rozpoznania materiału i zabrudzeń. Na tym etapie podejmuje kluczowe decyzje, dobiera odpowiedni preparat oraz technikę prania.
  2. Odkurzanie – przed wykorzystaniem środków chemicznych cała wykładzina musi zostać dokładnie odkurzona. Proces ten ma na celu pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń suchych, takich jak: piasek, okruchy. Są to bardzo niebezpieczne dla tkaniny zabrudzenia, ponieważ znacznie przyspieszają proces przecierania się materiału.
  3. Rozpuszczanie i odplamianie – po odkurzaniu specjalista wykorzystuje środki piorące. Rozprowadza preparat po całej powierzchni wykładziny. Wnika on głęboko w strukturę materiału i rozpuszcza zbity brud, który wcześniej był niedostępny. Jednocześnie na najbardziej uporczywe plamy nanoszony jest odplamiacz.
  4. Pranie – ostatnim etapem jest wykorzystanie nowoczesnych urządzeń, które odsysają brud oraz nadmiar wilgoci.

Jak często należy zamawiać usługę?

Częstotliwość prania zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Wartością wyjściową jest jedno pranie do roku. Na tę opcję powinny zdecydować się osoby, które nie eksploatują intensywnie swoich wykładzin. Jeżeli jednak prowadzisz ruchliwe biuro, codziennie przechodzi po wykładzinie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób, to być może uznasz, że pranie należy przeprowadzić dwa razy w ciągu roku, dla utrzymania wysokiego standardu czystości.

Kolejną grupą osób, które mogą zwiększyć częstotliwość prania, są osoby borykające się z alergiami. Jeżeli komfort Twojego życia jest ściśle powiązany z higieną wnętrza, to warto rozważyć częstsze czyszczenie. Dotyczy to również pranie krzeseł lub kanap.

Właściciele zwierząt domowych oraz rodzice również mogą odczuwać potrzebę wzmożonego dbania o warunki panujące w ich domach. W przypadku dzieci jest to szczególnie istotne, ponieważ mają one bardzo bliski kontakt z wykładziną i gnieżdżącymi się w niej drobnoustrojami.

Korzyści wynikające z prania

Fachowe czyszczenie wykładzin w budynkach biurowych zapewnia bardzo wysoki standard czystości. Regularna pielęgnacja poprawia jakość powietrza oraz wpływa na komfort pracy i wypoczynku. Jeżeli chcesz, aby domownicy lub pracownicy z przyjemnością przebywali w danym pomieszczeniu, musisz zadbać o jego czystość.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków piorących wykładzina zyskuje długotrwałą ochronę. Materiał na długo po praniu będzie wciąż bardziej odporny na promieniowanie UV. Niektóre materiały zyskują również znaczną odporność na nadmierne wchłanianie brudu. Znacznie ułatwia to utrzymanie na dłużej efektów, które daje profesjonalne pranie wykładziny.

Usługa jest dostosowana do Twoich potrzeb, możesz zamówić ją na dowolny dzień oraz godzinę. W większości przypadków czas oczekiwania na usługę nie przekracza tygodnia, a zazwyczaj jest możliwość zamówienia prania już na następny dzień! Co więcej, sam proces prania jest bardzo szybki i nie nastręcza problemów domownikom lub pracownikom. Cała usługa jest więc dosłownie skrojona na miarę indywidualnego klienta.

Jak długo trwa czyszczenie wykładzin?

Czas potrzebny na czyszczenie wykładzin w budynkach biurowych zależy od powierzchni przeznaczonej do prania. Wydajne maszyny umożliwiają wyczyszczenie nawet 30 metrów kwadratowych w godzinę.

Ile kosztuje pranie oraz dojazd?

Sam dojazd jest całkowicie bezpłatny, nie musisz obawiać się więc żadnych ukrytych kosztów. Cena prania uzależniona jest od wielkości zlecenia. Większe powierzchnie wiążą się z niższą stawką, przeciętny koszt prania wynosi od 6 zł do 10 zł za metr kwadratowy.

Jak długo schnie materiał po praniu?

Dzięki odsysaniu wilgoci, które ma miejsce pod koniec prania, czas schnięcia wynosi około 8 godzin. Warto mieć jednak na uwadze, że zależy on od wielu czynników, takich jak pora roku czy rodzaj materiału.