Coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie w mieszkaniach farb tablicowych. Bez wątpienia ściana nią pomalowana może stanowić ciekawy element wystroju. Nie tylko wyróżnia się ona dzięki intensywnej, ciemnej barwie, ale także dzięki zmiennym napisom i rysunkom tworzonym przez domowników. Przed zdecydowaniem się na nią należy jednak szczegółowo rozważyć wszystkie zalety i wady takiego rozwiązania, aby świadomie podjąć taką decyzję.
Zalety wykorzystania farby tablicowej
Bez wątpienia głównym powodem, który może skłaniać do wyboru takiej farby jest efekt, jaki daje w mieszkaniu. Jest to bardzo prosty sposób na wyróżnienie niezagospodarowanej do tej pory ściany lub uatrakcyjnienie pokoju dziecięcego. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku zastosowania go w kuchni. Taka ściana może tam bowiem spełniać funkcję tablicy, dzięki której szybko zapiszemy produkty potrzebne do zrobienia zakupów lub notatki skierowane do innych domowników. Jest to więc element pozwalający nie tylko na szybką zmianę wyglądu pomieszczenia dzięki zmiennym napisom, ale również na komunikację między domownikami.
Wady wykorzystania farby tablicowej czyli jak czyścić farbę tablicową?
Niestety należy pamiętać o tym, że ściana pokryta tego typu farbą działa dokładnie tak jak tablica, co może wiązać się z trudnością w zachowaniu odpowiedniego porządku w jej otoczeniu. Podczas pisania na niej kredami będą więc opadać na podłogę jej drobinki, z czym należy się liczyć. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy ma być ona często używana. Poza tym, po jej ścieraniu mogą zostawać smugi, dokładnie takie jakie z pewnością każdy kojarzy ze szkoły. Jeżeli nie zależy nam na takim efekcie tylko chcemy, aby była ona idealnie czysta to warto wiedzieć jak czyścić farbę tablicową żeby to osiągnąć. W tym celu należy jednocześnie ścierać ją na mokro oraz sucho, wykorzystując do tego ściereczki z mikrofibry. Należy przy tym pamiętać o płukaniu jej pod bieżącą wodą, ponieważ to właśnie rozcieranie wcześniej startych zabrudzeń powoduje efekt smug z kredy.